Neden Bir Koç İle Çalışmalıyım?

March 19th, 2016 Posted by Uncategorized No Comment yet

“ Çoğu insan aslında olduğundan başka bir insan. Düşünceleri başkalarının düşünceleri, yaşamları bir taklit ve tutkuları özlü bir söz.”
Oscar Wilde
KOÇLUK KENDİN OLMA SANATIDIR.
Koçluk bir yol arkadaşlığıdır. Muazzam bir ortaklık ve işbirliğidir. Tamamen mahremiyete, saygıya ve ortak azme dayanır.
Kişinin kendisinin en mükemmel haline gelmesini ve hayatını, ilişkilerini, kariyerini en tatmin edici düzeyde yaşayabilmesini amaçlar.
“ Bir insanın ilk işi nedir? Yanıt açık, kendisi olmak. “
Tevfik Fikret
İnsan dört boyutlu bir varlıktır ve mükemmelliğe ulaşmak için kişinin dört boyutta da kendini tanıması isteklerini belirlemesi gerekir.
“ Kendi kişiliğinin bilincine varmak, herkesin önde gelen amacı olmalı.”
Oscar Wilde
Koçluk beraber yol alacağı kişiye; Ruhsal, Fiziksel, Zihinsel ve Duygusal olarak dört boyutta tatmin sağlayacak, kendisini tanımasını hedeflerini ve isteklerini netleştirmesini ve bu hedeflere ulaşmasını sağlayacak eylem planlarını hareke geçirmesini, iç ve dış kaynaklı uyaranlar nedeniyle kendini yalnız ve çaresiz hissettiğin de gerekli motivasyon ve kaynak yaratmayı öğretmeyi amaçlar.
Her şey doğru soruyu sormak ile başlar…
Koçluk doğru soruyu sorma ve cevapları bulma, alternatifler yaratmayı öğrenme sürecidir.
Bir koç ile çalışmak; her zaman gerek duyduğunuz güven, cesaret ve desteği bulacağınızın, hiçbir zaman yalnız kalmayacağınızın sürekli keşif ve heyecan dolu bir yolculukta olacağınızın garantisidir.

Sevgilerimle,

No comments yet. You should be kind and add one!

Leave a Reply

Your email address will not be published.This is a required field!

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>