Mutlu İnsan Kimdir? Nasıl Mutlu Olunur? Mutluluk Nerede Bulunur?

March 19th, 2016 Posted by Uncategorized No Comment yet

Kendini mutlu edebilmek için her gün tek tek sahip olduklarının listesini yapıp, çevresindeki insanlar ile kendisini kıyaslayarak daha iyi durumdayım öyleyse mutluyum aldatmacasına kapılanlar, ya da mutluluk benim inandığımdır benim kararımdır,

Kendi mutluluğum bir başkasının iradesine keyfine bırakılamayacak kadar değerli ve özneldir tam olarak içimdedir inancında olanlar.

Siz hangi gruptansınız?

Gelin önce mutlu olmak ile mutsuz olmamak arasındaki fark ile başlayalım…

Ve unutmayalım bu hayata hiç kimse bir başkasını mutlu etmek için gelmemiştir.

Hayata gelmemizin tek amacı kendimizi bulmak ve tanımaktır. Mutluluğun tek gerçek kaynağı budur. Başka türlü sahip olduklarınız olacaklarınız olamadıklarınız asla ve asla sizi mutluluğa götürmez götüremez. Zaman zaman hepimiz satın aldıklarımızla, başarılarımızla, çocuk eş ve işlerimizle, sosyal çevremizle anlık mutluluklar yaşamış bununla beraber mutlaka eksik kalmışızdır. Yaşadığımız hayatlar başkaları tarafından beğeniliyor başarılı bulunuyor diye mutlu hayatlar yaşıyor olmuyoruz ne yazık ki.

Var mı içiniz de aylarca plan yapıp gittiği tatilde her an mutlu hisseden, çok severek evlendiği kişi ile yıllar demiyorum aylar sonra hala çok mutlu hisseden, peşinden koştuğu tüm rakiplerini geride bırakarak aldığı yeni projenin başarısını kutlarken tam anlamıyla mutlu hisseden,  hissedebilen? Olamaz…

Kendini bulamayan tanımayan kendi gücünü keşfedemeyen hiç kimse nerede ve kiminle olursa olsun sürekli mutluluğu yakalayamaz.

Ya hasta olur ya olaya başka kişiler dahil olur ya parasız kalır ya da…

Yasa böyle işler. Kendini bul. Kendini tanı. Kendine inan der.

Bu çok keyifli bir yolculuktur ve mutlak mutluluğa giden tek yoldur.

Yer yer hüzün ve gözyaşı da içerir nede olsa kendinle yüzleşmek, bahane ve bağımlılıklardan kurtulmak, sorumluluğu üzerine almak ve affetmek oldukça inanç gerektirir.

Bir çok kişisel gelişim ile ilgili dergi kitap seminerler de duymuşsunuzdur;  İçinde ki gücü keşfet,  güç senin içinde..

Evet içimiz de muazzam eşi ve benzeri olmayan bir enerji var Tanrının enerjisi onun kadar güçlü yetenekli ve mükemmel .

Kendi yolculuğunuza çıkma vaktin de olmanız dileğimle,

Sevgilerimle,

No comments yet. You should be kind and add one!

Leave a Reply

Your email address will not be published.This is a required field!

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>